13 zápasníkov ktorí by mohli pretrhnúť Khabibovu sériu víťazstiev

Sme niečo viac ako 2 mesiace pred nastávajúcou obhajobou šampióna UFC v ľahkej váhe – Khabiba Nurmagomedova, ale nikdy nie je príliš skoro hovoriť o tom, kto je ďalší v rade a kto by mohol byť jeho vhodným súperom.

Nurmagomedov je komplexným bojovníkom najvyšších kvalít, v štýle grapplingu a ground-and-pound, takže prirodzené možnosti, kto by ho mohol poraziť sa sústreďujú na tých s najväčšou šancou mu oponovať – alebo aspoň neutralizovať – nepríjemný tlak, ktorému jeho súperi čelia, v okamihu, kedy za nimi zavrú dvere klietky.

Tu je zoznam 13-tich bojovníkov, ktorí by mohli mať šancu ukončiť šampiónovu víťaznú sériu 27-0.

13) Natan Schulte

Šampión ľahkej váhy v organizácií Professional Fighters League (PFL) – Natan Schulte je rýchlym v prechodoch, trestá chyby a predvádza ukončenia a takedowny, ktoré prekvapia aj ostrieľaných veteránov. Kvôli neustálemu tlaku a tvrdým úderom dostáva svojich súperov do veľmi nepríjemných situácií. V jeho prvej sezóne v PFL kraľoval, ale ani to by ho neprinútilo nič podceniť.

12) Mairbek Taisumov

Problémy s vízami držali Mairbeka Taisumova mimo cenných skúseností, vrámci organizácie ľahkej váhy UFC (pre USA), ale ani to tohto Čečenca nezastavilo v získavaní víťazstiev v štýle KO. Jeho ďalší zápas vrámci UFC prebehne v septembri v Abú Zábi, kde bude stáť proti Carlosovi Diego Ferreirovi a práve tento zápas by mohol určiť jeho ďalšieho súpera.

Taisumov sa tohto zápasu zúčastní po 6-mesačnej pauze, keďže jeho výsledky na doping dopadli pozitívne.

Súvisiace: 20 najbohatších zápasníkov MMA na svete v roku 2019

11) Leonardo Santos

Veterán ,,TUF Brazil 2“, Leonardo Santos v tichosti nazbieral víťazstvá od svojho účinkovania vrámci tejto reality show. Po trojročnej pauze, je naozaj sústredený na víťazstvá, čo aj dokázalv jeho poslednom zápase, kedy nad Stevim Rayom zvíťazil, v stýle KO. A aj keď sa úplne nejedná o vhodnú cestu k titulovému zápasu, ale ak sa rovnako predvedie aj proti Kevinovi Leeovi a Anthonymu Rocco Martinovi, určite sa stane budúcou hrozbou pre Khabiba.

10) Charles Oliveira

Nurmagomedov nikdy nečelil tak nebezpečnej hrozbe submisií, akou je Charles Oliveira. Rekordný bojovník organizácie UFC na submisie, ktorý nachádza tie najvhodnejšie cesty ako chytiť protivníkov v pohybe a rýchlo ich ukončiť, bude mať mnoho príležitostí nájsť tie správne pohyby aj voči Nurmagomedovi.

9) Donald Cerrone

Donald Cerrone mal vždy slabšie začiatky a na podujatí UFC 238 bol porazený neustálym tlakom Tonnyho Fergusona. Roky náročných a za sebou idúcich zápasov ho dobehli, ale jeho tlak v oktagone vie byť naozaj rozsiahly a v postoji je naozaj výborným bojovníkom a pravdepodobne bude proti Nurmagomedovho tlaku odolávať, ak teda proti sebe nastúpia. V tomto zápase by v postoji určite padali ostré kombinácie. Ak by dostatočne dlho dokázal tlačiť šampióna, Cerrone by mohol mať šancu. Je taktiež podceňovaný zemiar a vôbec nie je prehnané si predstaviť jeho víťazstvo cez škrtenie.

8) Connor McGregor

Keď s Nurmagomedovom prehral, mohlo byť pravdou, že Connor McGregor nebojoval v podobnom štýle ako je to pre neho bežné. Ale mohol získať dostatok času na zlepšenia, avšak Nurmagomedov wrestling je naozaj na výbornej úrovni a McGregorovi tak opäť nebudú pravdepodobne stačiť len jeho údery v postoji. McGregor videl čo sa môže stať ak ho zavrú do klietky s najlepším greplerom, aj cez to že mal čas na svojich chybách popracovať.

7) Rustam Khabilov

Rustam Khabilov a Nurmagomedov sú (tak trochu) “bratmi“ a dlhodobými tréningovými partnermi a nikdy proti sebe nenastúpia. To vieme. Ale ak zvažujeme kto by vedel byť porovnateľných súperom voči Nurmagomedovi, určite je ním zápasník, ktorý ho pozná najlepšie.

6) Al Iaguinta

Čo sme videli od Ala Ilaguinty v posledných sekundách, v štvrtom a piatom kole zápasu s Khabibom na podujatí UFC 223, jednalo sa miestami o veľmi náročné chvíle pre Nurmagomedova. Iaguinta používal vhodnú obranu, aby odvrátil takedowny a tak donútil šampióna preniesť boj do standupu. Avšak po ďalších tréningových kempoch a čase na zotavenie, jeho šance vyzerajú pozitívne.

5) Patricio Freire

Michael Chandler by bol blízko k vrcholu divízie, keby nenabehol na úder pravej ruky Patricia Freireho. Chandler je jedným z najlepších šampiónov ľahkej váhy v histórií Bellatoru a žiadna z jeho výnimočne všestranných skúseností nič neznamenala proti Freireho rýchlosti a sile. Brazílsky horkokrvný bojovník v súčasnosti má legitímne argumenty k víťazstvu voči Khabibovi.

4) Benson Henderson

Ak chcete uniknúť pred pozíciou na zemi voči Khabibovi, musíte byť výnimočným najmä v bitke. V tejto oblasti exceluje Benson Henderson. Bojuje pre každú jednu pozíciu a vie sa vykrútiť z takých miest, z ktorých by sa iní nedostali. Taktiež bude určite schopný udržať sa proti Khabibovi v postoji, to je prečo je na tomto zozname ako šampión Bellatoru.

3) Justin Gaethje

Nevídame veľa súperov, ktorí by vedeli mať tak silnú pozíciu z pohľadu výšky voči Khabibaovi, čím by bol zápas s Justinom Gaethjem tak pútavý. Je ťažké si predstaviť Nurmagomedova, aby dobrovoľne čelil proti tejto hore chlapa dlhšie ako je potrebné. Mohol by mať v celom zápase len pár pokusov dostať súboj na zem. Ak Gaethje bude vedieť čeliť týmto útokom, znamená to, že by si následne začal raziť cestu vpred, čím by Khabib museli odolávať výrazným úderom tohto bojovníka.

Podobné: Prečo je Georges St-Pierre najlepším bojovníkom všetkých čias

2) Dustin Poirier

Práve v tomto okamihu je možné povedať, že Dustin Poirier predstavuje najlepšieho bojovníka ľahkej váhy na svete. Je jednoznačnej najlepším bojovníkom na vrchole. Pravdepodobne bude schopný udržať boj, tam kde si to bude vedieť postrážiť, čo je v standupe. Avšak nie je možné ho podceňovať ani na zemi, alebo v možných pákach. Bohovia MMA určite v súčasnosti veria, že by sa jednalo o naozaj veľmi zaujímavý zápas vyrovnaných bojovníkov.

1) Tonny Ferguson

Ak by Tonny Ferguson nepodal taký výkon proti Cerronemu, bol by v rebríčkoch nižšie. Áno, Cerrone je diametrálny opak Nurmagomedovho štýlu boja. Čo Ferguson dokázal bolo, že z ničoho nepoľavoval. Kombinácia rýchlosti, kreativity a celkových schopností je to, čo robí tento zápas Svätým Grálom divízie ľahkej váhy.