10 najlepších ženských bojovníčok MMA pre rok 2019

Viete, ktoré ženské zápasníčky patria medzi špičku MMA? Predstavíme Vám tie najlepšie z najlepších a najsilnejších žien tejto éry. Sú to bojovníčky a víťazky, pretože už vyhrali boj proti svojmu vlastnému strachu. Všetky z nich sú dôvodom na hrdosť pre ľudí okolo seba a pre celý svet. Úžasným ale diskrétnym spôsobom sa podieľajú na celosvetovom hnutí za feminizmus a rovnosť. Športovci – a športovkyne – však nikdy nevznikajú zo dňa na deň. Musia byť opracovaní a opracované zo surových kameňov na dokonalé drahokamy, čo si však vyžaduje mimoriadne odhodlanie, výdrž a tréning. Iba ľudia s oddanosťou svojej profesii sa totiž stávajú víťazmi v reálnom živote. Zoznámte sa teda s 10 najlepšími bojovníčkami MMA roku 2019.

Joanna Jedrzejczyková

Na prvom mieste zoznamu top 10 ženských bojovníčok MMA roku 2019 figuruje Joanna Jedrzejczyková. Pochádza z Poľska a zvyčajne súťaží v divízii slamovej váhy (strawweight) žien v UFC. Stala sa šampiónkou UFC Women Strawweight Championship a treťou majsterkou Európy v histórii UFC po Bas Ruttenovej v roku 1999 a Andrei Arlovskiovej v roku 2005.

Od 22. júla roku 2016 sa všeobecne považuje za svetovú jednotku v kategórii ženskej slamovej váhy. Joanna sa okrem toho preslávila ako šesťnásobná majsterka sveta a štvornásobná majsterka Európy v Muay Thai. Nedá sa pochybovať o tom, že Joanna je jednou z najlepších ženských bojovníčok MMA v roku 2019.

Podobné: Zmiešané bojové umenia – MMA

Amanda Nunesová

Na 2. mieste tohto zoznamu sa umiestnila Amanda Nunesová. Porazila Rondu Rouseyovú ešte dominantnejším spôsobom, ako sa to podarilo Holly Holmovej. Nunesová vyrastala v malom meste Bahia, neďaleko Salvadoru v Brazílii. Amanda rozbehla svoju kariéru v karate už vo veku štyroch rokov a následne začala trénovať box v mladom veku 16 rokov.

Spočiatku súťažila v brazílskom jiu-jitsu po tom, ako ju do tréningového „doja“ pozvala jej vlastná sestra, ktorá je tiež prekvapivo veľmi zbehlá v tomto športe.

Ronda Rouseyová

Tretie miesto nášho rebríčka patrí Ronde Rouseyovej, ktorá je tiež jednou z najobľúbenejších športovkýň na Twitteri. Ronda Jean Rouseyová je americkou zápasníčkou zmiešaných bojových umení a judoka, ale tiež úspešnou herečkou. Ako všetci vieme, Rouseyová bola prvou americkou ženou, ktorá získala olympijskú bronzovú medailu v jude – vyhrala ju na letných olympijských hrách v Pekingu v roku 2008.

Ronda je bývalou šampiónkou UFC v bantamovej váhe žien, ako aj poslednou šampiónkou v bantamovej váhe žien v rámci organizácie Strikeforce. V súčasnosti sa teší mimoriadne veľkej popularite, o čom svedčí aj fakt, že je jednou z najčastejšie vyhľadávaných ľudí na Google.

Cristiane „Cyborg“ Justinová

Štvrtú pozíciu spomedzi top 10 žien v MMA na rok 2019 zastáva Cristiane „Cyborg“ Justinová, ktorá je známa aj pod svojím občianskym menom Cristiane Justino Venâncio. Ani to však nie je jej rodným menom, pretože 9. júla roku 1985 prišla na svet ako Cristiane Santos. Fanúšikovia ju však v súčasnosti bežne označujú prezývkou „Cyborg“ alebo „Cris Cyborg“.

Je brazílskou a americkou zápasníčkou zmiešaných bojových umení a bývalou šampiónkou v divízii perovej váhy (featherweight) žien v organizácii Strikeforce. Právom jej patrí zmienka v našom zozname.

Jennifer Maiová

Jennifer Maiová sa umiestnila na 5. priečke nášho zoznamu a vo svete si získala reputáciu jednej z najlepších ženských zápasníčok v zmiešaných bojových umeniach z Brazílie. Obvykle súťaží v divízii mušej váhy (flyweight). O Maiovej je známe, že na stretnutia v Oktagone sa pripravuje v legendárnej Chute Boxe Academy, ktorá pôsobí v Brazílii.

Maiová má v súčasnosti podpísaný kontrakt s organizáciou Invicta Fighting Championships a v rámci svojich zápasov podáva úžasné výkony. Rebríček Unified Women’s MMA Rankings uvádza, že Maiová je aktuálne druhou najlepšou ženskou zápasníčkou do 60 kilogramov na celom svete.

Valentina Shevchenková

Šieste miesto na rebríčku top 10 zápasníčok MMA právom patrí Valentine Shevchenkovej. Narodila sa 7. marca roku 1988 v meste Biškek, hlavnom meste Kirgizska (pred pádom Sovietskeho zväzu sa mesto volalo Frunze). O bojové umenia sa zaujímala už vo veľmi mladom veku a na svoju úspešnú cestu sa vydala prostredníctvom taekwonda už vo veku 5 rokov. Svoju záľubu a zručnosti rozvíjala pod vedením svojej matky, ktorá sa tiež venovala tomuto športu. Jej staršia sestra Antonina je tiež rovnako kvalitnou zápasníčkou.

Vo veku 12 rokov začala trénovať Muay Thai kickbox. Neskôr postupne prešla na freestyle zápasenie Vale Tudo. Jej profesionálna kariéra odštartovala v Kirgizsku vo veku 12 rokov, keď knokautovala 22-ročného súpera. Jednalo sa o skutočne zlomový moment v jej živote.

Marloes Coenenová

7. priečku obsadila Marloes Coenenová, ktorá sa preslávila ako jedna z najlepších holandských zápasníčok v zmiešaných bojových umeniach. Profesionálne súťaží od roku 2000 a je bývalou šampiónkou v bantamovej váhe žien v rámci organizácie Strikeforce.

Podľa hodnotenia Unified Women’s MMA Rankings je držiteľkou rekordného 2. miesta vo váhovej kategórii do 65 kilogramov v ženskom MMA. Okrem Marloes sa bojovým umeniam venujú aj jej bratia a starý otec.

Claudia Gadelhová

https://www.instagram.com/p/BvHLhl0gKhx/?utm_source=ig_embed

8. miesto nášho zoznamu patrí Claudii Gadelhovej. Vlastným menom Ana Claudia Dantas Gadelhová sa narodila 7. decembra roku 1988 a v súčasnosti súťaží v divízii slamovej váhy žien v prestížnej organizácii UFC.

Gadelhová je aktuálne najmladšou držiteľkou čierneho pásu v brazílskom jiu-jitsu (BJJ) v histórii akadémie Nova União. V marci roku 2016 rozbehla činnosť vlastnej telocvične, ktorá tiež pôsobí v úlohe akadémie MMA a BJJ.

Holly Holmová

Na 9. pozícii sa umiestnila Holly Rene Holm-Kirkpatricková, ktorá sa narodila 17. októbra roku 1981 ako Holly Rene Holmová. Je americkou zápasníčkou MMA, ktorá súťaží v organizácii Ultimate Fighting Championship. V rámci UFC je navyše bývalou šampiónkou bantamovej váhovej kategórie žien.

Holmová je okrem toho bývalou profesionálnou boxerkou a tiež renomovanou kickboxerkou. V priebehu svojej kariéry sa stihla presláviť ako viacnásobná majsterka sveta v boxe. Zaručene je jednou z najtalentovanejších zápasníčok MMA tohto roku.

Podobné: 20 najbohatších zápasníkov MMA na svete v roku 2019

Vanessa Portová

Vanessa Portová obsadila 10. miesto v rebríčku najlepších ženských zápasníčok MMA na tento rok, pričom sa preslávila aj ako jedna z najlepších brazílskych zápasníčok v zmiešaných bojových umeniach a ako úspešná amatérska boxerka. Súťaží v divízii mušej váhy v rámci organizácie Invicta Fighting Championships a dosahuje naozaj vynikajúce výsledky.

Vanessa sa podľa rebríčka Unified Women’s MMA Rankings v súčasnosti nachádza na 2. priečke ženských bojovníčok do 56 kilogramov. Svoju profesionálnu kariéru v MMA odštartovala v roku 2005, pričom spočiatku súťažila výhradne v rámci brazílskych zápasníckych organizácií.