20 najbohatších zápasníkov MMA na svete v roku 2019

Popularita zmiešaných bojových umení (MMA) sa v posledných rokoch závratne zvyšuje, pričom tento šport je v súčasnosti medzi divákmi obľúbenejší ako box. Zároveň sa nedá poprieť, že túto skutočnosť jasne odzrkadľuje aj čistá hodnota majetku najúspešnejších zápasníkov MMA.

Ak tiež patríte medzi fanúšikov MMA, uvažovali ste niekedy nad tým, koľko zarába Váš obľúbený zápasník a či vďaka svojmu príjmu patrí medzi tých najbohatších?

Predstavujeme Vám zoznam 20 najbohatších zápasníkov MMA na svete, spolu s informáciami o výške ich bohatstva. Všetky prezentované čísla pochádzajú priamo od časopisu Forbes a z portálu Celebrity Net Worth.

20. Rashad Evans

Čistá hodnota majetku: 8,5 milióna dolárov

Rashad Evans je bývalým americkým zápasníkom MMA. Svoju profesionálnu kariéru rozbehol v roku 2003 a stal sa šampiónom UFC v poloťažkej váhe. Okrem toho bol tiež víťazom ťažkej váhovej kategórie v sérii The Ultimate Fighter 2.

19. Michael Bisping

Čistá hodnota majetku: 9 miliónov dolárov

Michael Bisping je anglickým športovým analytikom, hercom, komentátorom a bývalým zápasníkom MMA. Počas svojej kariéry sa stal šampiónom UFC v stredne ťažkej váhe, pričom neskôr bol uvedený do siene slávy UFC.

18. José Aldo

Čistá hodnota majetku: 9 miliónov dolárov

José Aldo je zápasníkom zmiešaných bojových umení z Brazílie. Aldo sa stal štvrtým a posledným šampiónom WEC v perovej váhe a prvým šampiónom UFC v perovej váhe po zlúčení organizácii UFC a WEC.

„Nikdy neprestávajte veriť, že dokážete naplniť svoje sny.“ – José Aldo

17. Junior Dos Santos

Čistá hodnota majetku: 10 miliónov dolárov

Junior Dos Santos je brazílskym zápasníkom MMA a bývalým šampiónom UFC v ťažkej váhe. V súčasnosti figuruje na 4. mieste v rebríčku UFC zápasníkov ťažkej váhy.

„Keď v niečo veríte a ste dobrým človekom, dočkáte sa dobrých vecí.“ – Junior Dos Santos

16. Jon Bones

Čistá hodnota majetku: 10 miliónov dolárov

Jon Jones je hviezdou zmiešaných bojových umení z USA a trojnásobným šampiónom UFC v poloťažkej váhe. Jon „Bones“ Jones bol zbavený členstva a odstránený z rebríčkov UFC po tom, ako spôsobil niekoľko dopravných nehôd s tým, že ušiel z miesta činu. Do organizácie bol opätovne prijatý v roku 2015. V roku 2017 získal titul šampióna v poloťažkej váhe. Neskôr však bol pozitívne testovaný na zakázané druhy látok zvyšujúcich výkon, čím okolo seba vyvolal ďalšiu vlnu kontroverzie.

„Obmedzujú nás iba hranice, ktoré si sami určujeme. A ja neverím v obmedzovanie seba samého.“ – Jon Jones

Podobné: Zmiešané bojové umenia – MMA

15. Chael Sonnen

Čistá hodnota majetku: 10 miliónov dolárov

Chael Sonnen je americkým bojovníkom MMA, ktorý má podpísaný kontrakt s organizáciou Bellator, kde súťaží v poloťažkej váhovej kategórii. Sonnen okrem toho pôsobil aj v organizáciách UFC, WEC a Pancrase.

„Budú vám tvrdiť, že zlyhanie nie je možnosťou. To je smiešne, pretože zlyhanie je vždy možnosťou. Zlyhanie je vždy tou najprístupnejšou možnosťou. Ale máte na výber. Môžete si vybrať zlyhanie, alebo sa môžete rozhodnúť pre úspech.“ – Chael Sonnen

14. Frank Mir

Čistá hodnota majetku: 11 miliónov dolárov

Frank Mir je americkým bojovníkom MMA, ktorý v súčasnosti súťaží v divízii ťažkej váhy v rámci organizácie Bellator MMA. Pred kariérou v tejto organizácii pôsobil ako bojovník v UFC až po dobu 16 rokov. Mir je bývalým šampiónom UFC v ťažkej váhe, pričom v rámci tejto kategórie je tiež držiteľom svetového rekordu za najväčší počet absolvovaných zápasov, celkových víťazstiev a víťazstiev, keď sa jeho protivník vzdal odklepaním („submission“).

„Viete, čo je skutočná definícia pekla? Keď zomriete a stretnete sa s človekom, ktorým ste mohli byť.“ – Frank Mir

13. Ronda Rousey

Čistá hodnota: 12 miliónov dolárov

Ronda Rousey je americkou bojovníčkou MMA, zápasníčkou džuda a herečkou. Zároveň je tiež jedinou ženskou účastníčkou na tomto zozname. Jej kariéra začala vo svete džuda, pričom neskôr sa dostala do organizácie UFC. Je bývalou šampiónkou UFC v bantamovej váhe v turnaji žien. Pozoruhodný úspech dosiahla, keď vyhrala 12 stretnutí MMA po sebe.

„Každého tak veľmi uráža stav mysle, ktorý musíte dosiahnuť, aby ste sa stali najlepším na svete.“ – Ronda Rousey

12. Quinton Rampage Jackson

Čistá hodnota majetku: 12 miliónov dolárov

Quinton „Rampage“ Jackson je americkým zápasníkom MMA, hercom a bývalým účastníkom profesionálneho wrestlingu. Je niekdajším šampiónom UFC v poloťažkej váhe, pričom od získania tohto titulu sa objavil vo viacerých filmových úlohách.

„Ak dovolíte, aby vám nátlak bránil v dosahovaní svojich snov, okrádate samých seba.“ – Quinton Rampage Jackson

11. Chuck Liddell

Čistá hodnota majetku: 14 miliónov dolárov

Chuck Liddell je americkým bojovníkom MMA a bývalým šampiónom UFC v poloťažkej váhe. Liddel bol v roku 2009 uvedený do siene slávy UFC.

„Zápasník so srdcom takmer vždy vyhrá proti zápasníkovi so zručnosťami, ale bez vôle.“ – Chuck Liddell

10. Tito Ortiz

Čistá hodnota majetku: 15 miliónov dolárov

Jacob Christopher „Tito“ Ortiz je bývalým americkým zápasníkom MMA. Medzi fanúšikmi UFC bol mimoriadne populárnou osobnosťou, pričom jeho zápasy boli medzi najviac sledovanými platenými podujatiami v histórii tohto športu. Tito Ortiz je bývalým majstrom sveta UFC v ťažkej váhe.

„Pripravte sa na to najhoršie a vždy sa dočkáte toho najlepšieho.“ – Tito Ortiz

9. Randy Couture

Čistá hodnota majetku: 17 miliónov dolárov

Randy Couture je americkým hercom, seržantom armády USA vo výslužbe a bývalým zápasníkom MMA. Couture pôsobil v rámci organizácie UFC, kde vyhral 6 majstrovských titulov. Na tomto zozname figurujú iba traja zápasníci, ktorí sa stali šampiónmi vo viacerých váhových kategóriách. Jedným z nich je práve Randy, pričom ďalšími sú Conor McGregor a BJ Penn.

„Najdôležitejšia vec, ktorú som si uvedomil, je, že veci vždy dopadnú tak, ako majú. Snažíme sa mať kontrolu a zariadiť veci tak, ako by sme chceli, ale všetko sa deje z nejakého dôvodu a nakoniec to dopadne tak, ako má.“ – Randy Couture

8. Wanderlei Silva

Čistá hodnota majetku: 18 miliónov dolárov

Wanderlei Silva je bojovníkom MMA z Brazílie, ktorý súťažil v rámci japonskej organizácie Pride Fighting Championships v UFC. Silva je držiteľom rekordu za najviac výhier, knokautov a obhájení titulov, ako aj za najdlhšiu šnúru víťazstiev v histórii PRIDE. Zápasil v divízii stredne ťažkej váhy.

„Keď sa postavím proti svojmu súperovi, začnem sa nekontrolovateľne triasť. Akonáhle ma udrie, pomyslím si – práve si udrel Wanderleia Silvu, ako sa opovažuješ udrieť Wanderleia Silvu – a potom sa ho snažím zabiť.“ – Wanderlei Silva

7. Fedor Emelianenko

Čistá hodnota majetku: 18 miliónov dolárov

Fedor Emelianenko je ruským zápasníkom ťažkej váhy, ktorý praktizuje MMA, sambo a džudo. Momentálne súťaží v šampionáte MMA Bellator. Emelianenko v priebehu svojej kariéry dosiahol viaceré významné úspechy, medzi ktoré patrí:

• Submission/Beatdown roka (2008)
• Knokaut roka (2009)
• Zápasník roka v ťažkej váhe
• Zápasník roka
• Zápas dekády (2000-2010)

„Najdôležitejšie je, že musíte ostať verní sami sebe a fanúšikom, ktorí z vás urobili športovca, ktorým ste.“ – Fedor Emelianenko

Podobné: Čo je to UFC?

6. Anderson Silva

Čistá hodnota majetku: 18 miliónov dolárov

Anderson Silva je brazílskym bojovníkom MMA a bývalým šampiónom UFC v stredne ťažkej váhe. Preslávil sa ako zápasník, ktorému sa podarilo udržať si titul tejto organizácie najdlhšie v histórii – dosiahol 16 víťazstiev po sebe a titul úspešne obhájil desaťkrát.

„Myslím si, že by ste sa mali snažiť… nie nesnažiť sa byť lepší ako všetci okolo vás, ale snažiť sa byť lepší ako vy sami, každý deň.“ – Anderson Silva

5. BJ Penn

Čistá hodnota majetku: 22 miliónov dolárov

Jay Dee Penn je americkým profesionálnym zápasníkom MMA a brazílskeho jiu-jitsu. Je bývalým šampiónom UFC v ľahkej a velterovej váhe, pričom iba dvaja ďalší zápasníci v histórii tohto športu získali tituly vo viacerých váhových kategóriách.

„V tejto krajine musíte najprv zarobiť peniaze. Keď máte peniaze, získate moc. A keď máte moc, potom získate ženy.“ – BJ Penn

4. Brock Lesnar

Čistá hodnota majetku: 28 miliónov dolárov

Brock Edward Lesnar je americkým zápasníkom profesionálneho wrestlingu, ako aj bývalým profesionálnym bojovníkom MMA a profesionálnym hráčom amerického futbalu. Je bývalým šampiónom UFC v ťažkej váhe, no v súčasnosti pôsobí v rámci wrestlingovej organizácie WWE. Vďaka svojmu majetku je jedným z najúspešnejších a najbohatších zápasníkov MMA na svete.

„Verím v to, že by sme mali dosahovať svoje ciele a čeliť svojmu strachu.“ – Brock Lesnar

3. Georges St. Pierre

Čistá hodnota majetku: 30 miliónov dolárov

Georges St. Pierre je kanadským zápasníkom MMA a bývalým trojnásobným šampiónom UFC vo velterovej váhe. Mnohí ho považujú za jedného z najväčších bojovníkov MMA všetkých čias.

„Keď sa niečoho bojíte, zvyčajne sa snažíte odísť, vyhnúť sa tomu. Namiesto toho verím, že keď chceme prekonať svoj strach, musíte ho prijať.“ – Georges St. Pierre

2. Rorian Gracie

Čistá hodnota majetku: 50 miliónov dolárov

Rorion Gracie je majstrom brazílskeho jiu-jitsu, spisovateľom, vydavateľom, producentom, lektorom a spoluzakladateľom organizácie UFC. Je jedným z mála ľudí na svete, ktorí dosiahli červený pás 9. úrovne v brazílskom jiu-jitsu. Zároveň je známy tým, že predstavil toto bojové umenie celému svetu.

„V živote sa nič nedeje vám. Deje sa pre vás.“ – Rorian Gracie

1. Conor McGregor

Čistá hodnota majetku: 110 miliónov dolárov

Conor McGregor je írskym profesionálnym bojovníkom MMA v organizácii UFC. Je tiež jedným z najznámejších účastníkov tohto športu a v priebehu posledných rokov sa stal neuveriteľnou senzáciou. Aj preto je zaujímavé, že väčšina jeho bohatstva nepochádzala zo stretnutí v rámci MMA. Pozoruhodný majetok namiesto toho zarobil vďaka svojmu boxerskému debutu proti Floydovi Mayweatherovi.

„Čím viac budete vyhľadávať nepohodlie, tým pohodlnejšie sa budete cítiť.“ – Conor McGregor