Conor McGregor: 7 potenciálnych súperov pre opätovné odštartovanie jeho UFC kariéry

Nie je žiadnym tajomstvom, že Conor McGregor je vo všeobecnosti tou najväčšou hviezdou organizácie UFC. V súčasnosti pravdepodobne o to viac, že Ronda Rousey utrpel mediálne známu porážku, ktorá značne poškvrnila jeho hviezdne meno a zároveň mu ubrala na popularite. Tento írsky bojovník sa tak stal jedinou pravou zárukou sledovanosti zápasov a taktiež aj hviezdnym menom v oblasti tohto športu (nakoľko Floyd Mayweather je v súčasnosti už mimo hry).

Je preto logické a zrejmé, že ľudia sú z comebacku McGregora nesmierne nadšení, aj keď je viac než pravdepodobné, že si na neho budú musieť počkať minimálne ďalších 10 mesiacov. Športovec totižto oznámil, že čaká na narodenie svojho prvého potomka – a až po tom, čo sa tak udeje, sa do klietky vráti. Rovnako však uviedol, že do príchodu dieťata na svet sa možno ešte zmestí zopár zápasov – takže naozaj nie je možné s určitosťou konštatovať, že jeho kariérna pauza bude trvať až tak dlhú dobu. Dôležitým faktorom, ktorý však pri mene McGregora nemožno opomenúť, sú peniaze. Ak by totižto vlastníci UFC odleteli do Dublinu, alebo zodvihli telefón a so športovcom debatovali o primerane veľkých čiastkach za nastávajúce zápasy – skutočnosť, že by sa McGregor vrátil do klietky aj skôr ako pôvodne plánuje, by bola omnoho viac pravdepodobnejšou.

Na základe uváženia tohto faktu a taktiež aj toho, že McGregor bol počas posledných 13 mesiacov aktívny v celkovo až troch váhových kategóriách, sa nám ponúka zoznam hneď niekoľkých perspektívnych oponentov pre najkontroverznejšieho zápasníka v hre, ktorých by mohol vziať v úvahu pre svoj ďalší zápas, vystupujúci v pozícii opätovnej vstupnej brány do sveta UFC.

Max Holloway

Je možné konštatovať, že títo dvaja športovci sa v klietke už stretli a to konkrétne v roku 2013, kedy sa Holloway ukázal ako viac surový bojovník, zatiaľ čo McGregor sa stále snažil zžiť so svojim vlastným UFC odkazom. Súboj skončil rozhodnutím v prospech Íra a Max Holloway sa tak stal obeťou jeho hviezdneho vzostupu.

Je však pozoruhodné, že Holloway je aj napriek prehre jediným človekom (okrem Natea Diaza), ktorý sa v zápase proti McGregorovi nestal obeťou jeho knokautu a zápas tak musel byť rozhodnutý pomocou jednotlivých hodnotení rozhodcov. Vo všeobecnosti tak mal možnosť vykompenzovať si prehru spred pár rokov. McGregor však v jednom zo zápasov vážne poranil jeho koleno a tak sa musel z klietky vzdialiť až na jeden celý rok.

Holloway však aj napriek ročnej pauze dozrel v naozaj bezohľadného bojovníka, ktorý si tvrdo razí cestu za svojim úspechom. Je možné konštatovať, že jeho údery sú naozaj rázne a taktiež má pomerne vzrušujúci štýl boja, takže nasledujúce stretnutie s McGregorom bude zaiste zaujímavé.

Jose Aldo

Súčasný šampión pérovej kategórie – Jose Aldo je McGregorovým najväčším nepriateľom. Vezmúc v úvahu tento fakt, je naozaj udivujúce, že títo dvaja športovci spolu v reálnom súboji strávili len 13 sekúnd. Aldo stratil v zápase proti McGregorovi počas UFC 194 svoj pás, pričom v roku 2016 mohol pozorovať, ako McGregor bojoval v naozaj divokých súbojoch s Nateom Diazom a získal titul šampióna ľahkej váhy v súboji proti Eddiemu Alvarezovi. Postupom času však UFC unavilo sledovať McGregora ako sa zapája do súbojov všetkých možných váhových kategórií, len nie do tej pérovej, pričom rovnako otrávené bolo aj z Aldových permanentných sťažností v médiách. Po tom, čo sa stal dvojitým šampiónom vďaka porazeniu Alvareza, ho tak zo scény pomerne rýchlo stiahli. Nepriamym výsledkom sa preto stalo prenesenie titulu späť na Alda, ktorý sa v UFC 200 stal dočasným šampiónom. To všetko tak plne oprávňuje Alda, aby sa opäť sústredil na McGregora a vyzval ho na súboj či už v pérovej, alebo ľahkej váhovej kategórii. Obe z týchto možností sú pre neho prijateľné, nakoľko je maximálne odhodlaný napraviť ten najponižujúcejší moment svojej kariéry prostredníctvom opätovného súboja s mužom, ktorého nenávidí najviac zo všetkých.

Čo sa týka McGregora, zdá sa, že k opätovnému súboju s Aldom zaujíma pomerne vlažný postoj. Navyše sa zdá, že svoje násilné, ale presvedčivé víťazstvo nad Brazílčanom si naozaj užil a preto svoju pozornosť teraz obracia k iným súperom, zatiaľ čo Aldo ho zúfalo prenasleduje a snaží sa ho vyprovokovať k ďalšiemu stretnutiu, ktoré je pre neho nesmierne dôležité. Nanešťastie pre Alda však nie je veľmi pravdepodobné, aby sa práve tento zápas stal McGregorovým comebackom. Pred Aldom totižto stoja ešte iní súperi, ktorí by za súboj rozhodne stáli.

Podobné: Conor McGregor – zaujímavé fakty o najpopulárnejšom zápasníkovi MMA

Tony Ferguson

Pri spomenutí pôsobivých súbojov jednoznačne nemožno opomenúť možnosť súboja McGregora, pokúšajúc sa obhájiť si svoje zlato proti Tonymu Fergusonovi v ľahkej váhovej kategórii.

Ferguson je mužom s prchkou povahou a s dlhými, no naozaj efektívnymi strelami, ktorý je skutočne silným zápasníkom a ešte o to viac šikovným športovcom praktizujúcim grappling. Viac než ktokoľvek iný v tomto odbore je pritom schopný svižne prechádzať z jedného bojového štýlu do druhého, preto sledovateľmi zápasov je jeho spôsob boja často vnímaný ako totálne bláznovstvo.

Pre McGregora by tak vďaka tomuto kombinovanému bojovému štýlu, ale aj vďaka podobnej výške, bol zápas s Fergusonom naozaj tvrdým orieškom. V poslednej dobe sa tento zápasník navyše usiluje aj o získanie miesta na výslní tohto športu, takže je takmer isté, že športovci by sa s návrhom takého zápasu veľmi rýchlo stotožnili. Zo všetkých pravdepodobných zápasov je tak práve tento považovaný za ten najsvižnejší a najdynamickejší.

Khabib Nurmagomedov

 

Ďalším z predátorov vôd UFC je aj Nurmagomedov, ktorý je čoraz hlasnejším ohováračom nielen McGregora, ale aj iných bojovníkov a dokonca aj samotnej súťaže UFC. Ruský odborník na sambo dokázal na sociálnych sieťach poriadne rozvíriť vody a dokonca sa uchýlil aj k priamemu ohováraniu v klietke, keď mu Joe Rogan nastavil mikrofón. V posledných mesiacoch mu tak je venovaná oveľa väčšia pozornosť, než kedykoľvek predtým.

Okrem svojho miesta na výslní a taktiež umenia predávať, je však taktiež špecifický aj pre skutočnosť, že počas svojej MMA kariéry ešte nikdy neprehral. Štýlom Nurmagomedova však nie je svojich oponentov zložiť a surovo zbiť. On svojich súperov doslova ničí. Jeho spôsob boja je tak násilným, že pokiaľ by zároveň nebol tak umelecky dokonalým, bolo by nesmierne ťažké sledovať ho. Každopádne ani Nurmagomedov nie je neporaziteľný. Niektoré aspekty jeho štýlu totižto stále potrebujú vylepšiť. Ak sa tak nedokáže definitívne zmocniť McGregora ešte v začiatku zápasu a nevyhne sa Írovým klasickým útokom, bude to pre neho naozaj krátka noc.

Nate Diaz

Aj keď ďalší, v poradí už tretí, zápas medzi McGregorom a Diazom by rozhodne nebol jedným z tých mierumilovných, jednoznačne by stál za pozretie.

Zatiaľ čo ich prvé stretnutie v UFC 196 bolo len jedným z ďalších klasických zápasov, stretnutie v UFC 202 bolo už o niečom inom. Zápas bol neskutočným bojom, ktorý dokonca až niekoľkokrát dotlačil oboch mužov na pokraj svojich možností a skončil sa naozaj tesným rozhodnutím. Oba zápasy však boli skutočne plnohodnotnými kultúrnymi zážitkami, ktoré sa dostali medzi tie najrýchlejšie sa predávajúce udalosti UFC v histórii, čím z oboch bojovníkov urobili ešte väčšie hviezdy, než akými už boli.

Kombinácia týchto športovcov je pritom dokonalým balansom štýlu, v ktorej je Diaz neúnavným a odolným súperom, zatiaľ čo McGregor sa vytrvalo usiluje nájsť ten správny moment, ktorý by využil pre definitívny knokaut. V stretnutí tak ide o intenzitu a silu bojovníkov, ktorí sú technickými rovesníkmi, ale svojim správaním v klietke sa diametrálne odlišujú. Ide tak o naozaj pôsobivé divadlo a skompletizovanie tejto fascinujúcej trilógie sa preto javí ako jasná vec.

Šampión velterovej váhy

McGregor odviedol naozaj skvelú prácu pri prebojovaní sa na popredné priečky až troch váhových kategórií za obdobie posledného roka. Posledným krokom pre dosiahnutie jeho cieľa, ktorým je kompletné ovládnutie MMA scény, sa tak javí dosiahnutie úspechov aj vo váhovej kategórii začínajúcej na 77 kilogramoch. Dokonca už stihol rozpútať aj menšiu roztržku s Tyronom Woodleym.

Jediným problémom pre uskutočnenie tohto plánu je dátum uskutočnenia UFC 209 medzi Woodleym a Stephenom Thompsonom, s ktorým velterový šampión zdieľal remízu na UFC 205. Prostredníctvom tohto zápasu by sa tak situácia mohla otočiť a v čase, kedy sa McGregor vráti na scénu, by už novým zlatým zápasníkom mohol byť práve Thompson.

V oboch prípadoch sú nástrahy zápasov rôzne. Naštrbené vzťahy s Woodleym sú jedna vec, avšak väčší a silnejší boxér je problémom, s ktorým sa McGregor ešte musí vysporiadať. Jeho zápasy v takejto váhovej kategórii sa odohrali proti Nateovi Diazovi, ktorý prirodzene patril do ľahkej váhy s nie úplným zápasnickým pôvodom. Práve preto by bolo naozaj zaujímavé pozorovať, ako by sa vysporiadal s elitou tejto divízie, vzhľadom na jej veľkosť a štýl boja.

Ak by tak Thompson získal titul, je zrejmé, že McGregora by čakal naozaj náročný zápas.

Podobné: 13 zápasníkov ktorí by mohli pretrhnúť Khabibovu sériu víťazstiev

Nick Diaz

Nick Diaz je v povedomí fanúšikov tohto športu už približne dva roky a to konkrétne od svojho zápasu UFC 183 proti Andersonovi Silvovi. Je však možné konštatovať, že nie je jediným Diazom v tejto oblasti, nakoľko aj jeho mladší brat je úspešným zápasníkom, ktorý proti McGregorovi bojoval celý posledný rok a zdá sa, že je schopný zopakovať si to.

Cesty týchto zápasníkov sa pritom už raz skrížili (a to na mediálne známej tlačovej konferencii). V klietke však stretnutie ešte neprebehlo. Nick je pritom podobný prípad ako aj jeho brat. Svoju taktiku stavia na výdrži, sile a na dobrej boxérskej technike. Každopádne sa však zdá, že čo sa týka zápasov, pohybuje sa v ústraní až do času, kým sa na stôl nedostaví súboj, ktorý ho skutočne zaujme. Podľa nedávnych správ dokonca odmietol aj boj proti Robbiemu Lawlerovi. Je preto viac než pravdepodobné, že je to práve McGregor so svojim hviezdnym menom, ktorý by mohol Diaza postaviť zo stoličky a dostať ho späť do hry.